PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433913}

2012

6,2 270 474
oceny
6,2 10 1 270474
4,6 20
ocen krytyków
2012
powrót do forum filmu 2012

zaraz za nim jest -
POJUTRZE
GÓRA DANTEGO
WULKAN

jestem miłośnikiem kina science-fiction i katastroficznego - w obu gatunkach efekty dość dobrze wspierają przekaz - często go uwierzytelniają - generalnie kino tych gatunków jest nasycone treściami psychologicznymi - moralnymi - egzystencjonalnymi i pokazuje dominujący nurt eskapizmu - powszechnego eskapizmu - ucieczki od świata lub od siebie albo ucieczki w siebie bądź też ucieczki przed czymś - cokolwiek to jest - wirus - zaraza - kataklizm - :)
pokazuje wizje i problemy oraz oczekiwania trapiące lub nurtujące ludzkość - powinno być spektakularne - tutaj jestem zwolennikiem zastosowania techniki choć generalnie w życiu codziennym męczy mnie siedzenie przed komputerem - kino jest miejscem idealnym dla efektów i to zaawansowanych -
są ich przeciwnicy - proszę bardzo - co dzień jednak korzystający z najlepszego sprzętu a narzekający że stare filmy były lepsze - polecam powrót do telefonów sprzed 20 - 30 lat i telewizorów - nie są złe a nawet wytrzymałe jak wiele innych osiągnięć tamtej epoki - ale to taka dygresja nad demonizowaniem efektów AKURAT TAM GDZIE SĄ ONE POŻĄDANE :)

Baronek7

Jak lubisz filmu katastroficzne to polecam to:
http://www.filmweb.pl/film/Superwulkan+–+scenariusz+katastrofy-2005-235239

Jest to może fabularyzowany dokument od BBC, ale jest nakręcony jak normalny film i co najważniejsze trzyma w napięciu i efekty są na dobrym poziomie. Dla mnie jest to nr. 1 wśród filmów katastroficznych.

użytkownik usunięty
Baronek7

to nie jest film katastroficzny tylko film katastrofalny i dla lemingow

użytkownik usunięty
Baronek7

za .... ste sceny pozegnan tego araba koniec swiata panika a jemu telefon dziala i moze normalnie dzwonic i pozegnac sie ahahahahahaha albo ta babka ruska co weszla boczkiem na arke i pokazala w ostatniej chwili palca ahahahahahahhahaahahahahahahahahahahahahahahahahahah katastroficzny film dla idiotow:D

wlasnie mnie rozwalily dzialajace telefony kom jak juz prawie swiat nie istnial..

ocenił(a) film na 9
marlboroman

zawsze jest jakieś ale - prawda?

jednak mnie chodziło już nie o detale które oczywiście uważne oko wyłapie - tylko o przekaz tych filmów - przesłanie zdradzające - że ludzie lubią się posiłkować lękiem a z drugiej strony panuje duch eskapizmu - ucieczki przed zagrożeniem różnego kalibru i formatu - spektakularne efekty działają na emocje a z drugiej strony wnoszą niepokój.....:)

ocenił(a) film na 9
Baronek7

a jeśli słońce uszkodziło satelity to i łączność....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones